пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Виставка-досьє «Ювіляри місяця»

«Ювіляри місяця»
Виставка-досьє

(Едмунду Фаренгольцу – 185, 
Юрію-Михалу (Єжі) Володиєвському – 405)

З нагоди ювілейних дат відомих краян у відділі краєзнавства центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи розгорнуто виставку-досьє «Ювіляри місяця». На полицях розміщено інформаційні матеріали про Володиєвського Юрія-Михала (Єжі) (відомий також як «кам’янецький Гектор»), 405 років з дня народження якого відзначаємо у поточному році. Юрій-Міхал - перемиський стольник, військовий командувач. Кавалерист корогви Яна Собеського. Займав посаду ротмістра у фортеці Кам'янця.  Один з найяскравіших захисників Кам`янець-Подільського під час облоги турецько-татарською армією в серпні 1672р. Загинув 26 серпня (за деякими даними 27 серпня1672 у Кам'янецькій фортеці.

Окрім того, виставка знайомить відвідувачів із постаттю Фаренгольца Едмунда Федоровича– лікаря-хірурга, доктора медицини, члена Подільського товариства лікарів, краєзнавця Поділля. Він був талановитим прогресивним хірургом, який присвятив своє життя розробці та розвитку одного з основних розділів хірургії – антисептиці. Едмунд Федорович працював у губернській лікарні, від 1895 року до кінця життя завідувачем дитячого притулку. Саме цього року святкуємо185-річчя від дня народження Е.Ф.Фаренгольца.




  

вівторок, 25 березня 2025 р.

День краєзнавства «Кам’янецькі грані ІІ Світової»

Кам’янецькі грані  ІІ Світової
День краєзнавства
(до дня вигнання нацистських окупантів з міста)

26 березня ми відзначили вигнання нацистських окупантів з міста Кам'янця-Подільського. Цього дня традиційно згадують наших земляків, які взяли участь у Другій світовій війні, і героїв, що захищали та звільняли місто від нацистів.

  З метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні 25 березня в Центральній міській бібліотеці  імені Костя Солухи  проведено  День краєзнавства  «Кам’янецькі грані  ІІ Світової». Протягом Дня користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися із чорно-білими світлинами поруйнованого Кам’янця та хронікою подій 25-26 березня 1944 року із матеріалів книжкової виставки «Над Смотрич рікою».

Для здобувачів освіти Кам’янець-Подільського фахового медичного коледжу було проведено історичну годину «Кам’янець, обпалений війною». На  захід запрошено завідувачку сектору «Старий замок» Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Ірину Лехіцьку, яка розповіла про історичні події ІІ Світової війни на Поділлі та допомогла розібратися у хронології подій і краще зрозуміти те, що ж відбувалося у ті роки в нашому місті. Доповненням розповіді став документальний фільм «Битва за фортецю» та презентаційний матеріал «Події у Кам’янці-Подільському  в березні-квітні 1944 року. Визволення чи окупація?».



        










 

четвер, 20 березня 2025 р.

Виставка-подорож «Прозоре багатство Кам’янеччини»

Прозоре багатство Кам’янеччини
Виставка-подорож
(до Всесвітнього дня водних ресурсів)

Ось уже понад 30 років поспіль уся світова спільнота 22 березня відзначає Міжнародний день водних ресурсів, щоб нагадати всім жителям планети про значення і важливість води для існування життя на Землі, розкрити проблеми збереження і поліпшення якості і кількості прісної води для нинішнього і майбутнього поколінь.

З нагоди Дня води у відділі краєзнавства Кам’янець-Подільської центральної бібліотеки ім. Костя Солухи було організовано виставку-подорож «Прозоре багатство Кам’янеччини». На її полицях можна знайти інформацію про мінеральні лікувальні, цілющі та чудодійні джерела нашого краю, найкрасивіші, найсмачніші і найстаріші кринички-родзинки Хмельниччини, популярні туристичні водні принади і об’єкти, а також  стан водних ресурсів району та заходи з охорони природних водойм у НПП «Подільські Товтри».





 

пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Творча зустріч з Анастасією Нікуліною та Оленою Кузьміною

 Творча зустріч з Анастасією Нікуліною та Оленою Кузьміною
(в рамках поетичного фестивалю «Поділля OPEN»)

Надзвичайно емоційна та атмосферна зустріч з Анастасією Нікуліною та Оленою Кузьміною у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Подія вийшла емоційна та яскрава, письменниць надзвичайно вразили підлітки. Дівчата були в захваті, що кожен десятикласник та десятикласниця змогли підтримати розмову про книжки, називали серед прочитаного все жанрове розмаїття: від «Аделіни» до Шкляра. Спілкувались щиро та емоційно, жартували, задавати питання, говорили про особисте, ділилися враженнями про творчість українських письменників, активно купували книги та брали участь в автографсесії. Приємно вразив хлопець, який придбав книгу для мами. І замкомвзводу, який на подію не встиг, бо мав свою роботу, але прийшов на фінал і обрав книгу для дружини. Тож іти від них гостям-письменницям не хотілося, тож заміть години зустріч розтягнулася в ліцеї понад дві (і провели б ще, але мали бігти далі на подію). Емоції просто зашкалювали!





























Творча зустріч з Сашком Дерманським

 Творча зустріч з Сашком Дерманським
(в рамках поетичного фестивалю «Поділля OPEN»)

Письменник, поет, викладач, літературний редактор, сценарист Сашко Дерманський вже не вперше є гостем нашого фестивалю. Цьогоріч пан Сашко провів не одну зустріч із маленькими камянчанами. Особливо теплою та щирою було спілкування Сашка Дерманського із учнями спеціальної школи. Учні 2-5 класів неабияк захопилися розповідями письменника, засипали його безліччю питань, а коли нарешті дочекалися автограф-сесії, то довгенько не відпускали Сашка. Книги розійшлися за лічені хвилини, довелося йти за новою порцією казкових оповідок для малечі.

Після зустрічей дітки залишились щасливі та задоволенні, з цікавезними книгами, автографами та зі світлинами в обіймах улюбленого автора!