четвер, 1 грудня 2022 р.

Роду мого оберігЦьогоріч виповнюється 300 років від дня народження на нашій землі великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди. Він і через три сотні літ об’єднує нас у своїй любові до української культури та книги.

Ось і у центральній міській бібліотеці ім. Костя Солухи зібралися люди, об’єднані своєю відданою любов’ю до нашої самобутньої культури. В стінах відділу краєзнавства відбулася чудова подія. Ми мали за честь приймати дивовижну майстриню-писанкарку Оксану Мулярчук та презентувати її персональну виставку робіт «Роду мого оберіг». Виставка представлена більш ніж 150-ма писанками, створеними за різними техніками: класична воскова техніка, техніка витравлювання оцтом, драпанка та інші. Писанки різних розмірів, кольорів та видів, як традиційні так і авторські, з різними орнаментами та елементами.

Ця виставка підготовлена в межах проєкту кафедри образотворчого і декоративного-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва до 300-ліття від дня народження Григорія Сковороди «Наш сад божественних пісень».

На презентацію завітали викладачі кафедри ОДПМ і РТМ, наставники та натхненники майстрині-писанкарки, друзі, студенти, представники Кам’янець-Подільського осередку міжнародного руху спільнот «Віра і світло» та численні поціновувачі мистецтва виготовлення писанок. Слова вітання звучали від магістра та асистентки кафедри Наталі Мендерецької та друзів-студентів.

Славний ювілей мислителя в Україні відзначений багатьма знаковими подіями. Свій вклад у ювілейні заходи вносимо і ми, пошановуючи українського філософа і даруючи кам’янчанам та гостям нашого міста ось таку виставку символів та оберегів українського народу.

Запрошуємо усіх долучитись до давнього та трохи підзабутого мистецтва писанкарства на виставці робіт у відділі краєзнавства.Немає коментарів:

Дописати коментар