середа, 28 травня 2014 р.

Міста-партнери

Міста-партнери
День інформації27 квітня – Всесвітній день поріднених міст. Традиційно свято відзначають в останню неділю квітня. Тож цього року дата свята випала на 27 квітня.
Міжнародний рух поріднених міст зародився у роки Другої світової війни. У 1942 році англійський  Ковентрі та радянський Сталінград прийняли рішення встановити дружні стосунки та використовувати їх для розвитку співробітництва в інтересах миру та добробуту громадян.
Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, організацією  різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обмінні інформацією про життя міст та ведення міського господарства. 
         28 квітня відділ краєзнавства в рамках Дня інформації "Міста-партнери" проводив різнопланові заходи. Користувачі відділу побували на інформаційному огляді виставки-панорами «Міста-партнери».  Матеріали , представлені на виставці, були отримані в подарунок  від управління зовнішніх зв`язків, проектування та залучення інвестицій міської ради. На полицях виставлено путівники, листівки, карти, схеми  маршрутів, рекламні проспекти, бізнес-видання, періодика, відеофільми та інші матеріали, які розкривають усі туристичні принади того чи іншого міста, яке є партнером Кам`янця-Подільського.
У співпраці з історичним музеєм-заповідником в рамках Дня інформації для учнів коледжу будівництва, архітектури та дизайну у залі Магдебурзького права Ратуші була проведена віртуальна подорож по містам-партнерам нашого міста. Розпочалась подорож виступом наукового співробітника музею Жанни Карбовської, яка розповіла слухачам  про історичне підґрунтя міжнародної співпраці нашого міста із країнами світу. Про історію свята Дня поріднених міст лаконічно доповіла екскурсовод Ольга Качур.  Продовжили подорож учні коледжу, які розповідали про міста, що мають партнерські відносини з нашим містом, про історію та архітектуру  цих міст, а їхні дослідження доповнювала слайд-презентація, за світлинами якої глядачі і здійснювали подорож Європою.
На звершення заходу учні ознайомились з виставкою-переглядом «Міста-партнери», який провела бібліотекар відділу краєзнавства Тетяна Дутченко.Немає коментарів:

Дописати коментар